Folia reklamowa

Folia reklamowa

Folia reklamowa zastosowanie i wykorzystanie foli reklamowych w drukarniach wielkoformatowych i poligrafii. Folie dzielimy na kilka rodzai i sposobach ich wykorzystywania. Pierwsza grupa to folia monomeryczna które występuje w dwóch rodzajach z klejem transparentnym i klejem o podwyższonym parametrze klejenia z klejem szarym. Folia popularna wykorzystywana do większości wydruków na płaskich powierzchniach takich jak szyba ,pleksi czy pcv oraz do produkcji naklejek reklamowych i do dekoracji .Głowna zaleta folii monomerycznej jest jej stosunkowo niska cena i dostępność różnych szerokości rolek .Trwałość foli monomerycznej producent kwalifikuje w przedziale 2-3 lata co jest dobrym wynikiem .

Folia polimerowa

Folie polimerowe to drugi rodzaj foli i tu też występują rożne rodzaje klejów. Oprócz tych wymienionych wcześniej przy foli monomerycznej dodatkowo dochodzi klej kanalikowy. Jego zadaniem jest ułatwienie osobie klejącej aplikacje. Klej kanalikowy powoduje łatwość wyklejania folii na klejonej powierzchni. Warstwa klejąca ma porowata strukturę która umożliwia wydostaniu się powietrza z pod klejonej foli. Dzięki temu sama oklejanie jest szybkie i proste .Trwałość foli polimerowej zwanej folią średniookresową producent deklaruje 3-5lat przy dodatkowym zalaminowani wydruków laminatem polimerowy z filtrem UV. Zastosowanie foli polimerowej to wszystkie płaskie powierzchnie i elementy z niewielkim przetłoczeniem a gdzie wymagana jest podwyższona trwałość i żywotność.

Folia wylewana

Folie wylewane to trzecia grupa foli o najwyższych parametrach i trwałości 5-7 lat. Stosowana w reklamie głównie przy oklejaniu samochodów i innych środków komunikacji . Jak sama nazwa wskazuje wylewana folia jest plastyczna i doskonale nadaje się tam gdzie inne folie sobie z tym nie radzą .Idealna do aplikacji na auto na elementach przetłoczonych gdzie kształt i bryła auta jest mocno przetłoczona. Dodatkowo folia staje się plastyczna przy zastosowaniu ciepłego powietrza. Do tego celu wykorzystujemy specjalne urządzenie z elektronicznym miernikiem temperatury. Folie wylewane możemy również stosować na płaskich powierzchniach, oraz wszędzie tam gdzie oczekiwana jest długoletnia ekspozycja (5/7 lat). Zalecamy przy tym ostatnim zastosowaniu laminatu zabezpieczającego wydruk przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi .Odpowiedni laminat ochronny z filtrem uv zabezpieczy wydruk na długie lata.

Folie owv dziurkowana

Folia perforowane One Way Vision. Jest to rodzaj folii samoprzylepnej o dziurkowanej powierzchni i przejrzystości około 50 % a zarazem spełnienia wszystkie wymogi niezbędne do przekazania treści wizualnej reklamy. Głownie wykorzystywana jest do klejenia: witryn sklepowych, szyb samochodowych, elementów dekoracji wnętrz itp.

Folia ploterowa

Folie ploterowe to następna grupa foli kolorowych dostępne w całej palecie kolorystycznej. Z przeznaczeniem do wycinania różnego rodzajów wzorów, logotypów czy zwykłych napisów z foli na ploterach tnących . Często wykorzystana przy aplikacji i oklejaniu samochodów w połączeniu z innymi foliami wylewanymi czy perforowanej OWV. Stosowana w reklamie wizualnej  wyklejaniu witryn reklamowych i aranżacji . Zastosowanie foli ploterowej jest ogromne i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasz pomysł i zdolności manualno reklamowe.

Folia szroniona – mrożone szkło

Folie dekoracyjne okienne typu mrożone szkło do dekoracji okien. Często stosowana w gabinetach kosmetycznych, kawiarniach, restauracjach i hotelach. Oprócz walorów estetycznych folia szroniano zapewnia jeszcze prywatność. Po oklejeniu witryny nie widać co jest za oklejonym oknem, jednocześnie nie zaciemnię oklejonego pomieszczenia. Folia mrożone szkło, przeznaczona jest do druku i do wycinania na ploterze tnacym
Sprzedawana na metry, cena foli szronionej uzależniona jest od wymiaru i rodzaju  wzoru wycinanego na tnącym ploterze.

Folia reklamowa – Producent materiałów reklamowych Drukarnia Fotodruk.

Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnie wykonanej reklamy z użyciem folii reklamowych zapraszamy. Kontakt telefonicznego pod numerem 77 446 76 60 , lub w siedzibie drukarni Fotodruk  w Krapkowicach na ul. Opolskiej 79a ewentualnie mailowo.