Folia reklamowa

Samoprzylepna folia reklamowa. Zastosowanie i trwałość folii.

Folia reklamowa jej zastosowanie i wykorzystanie foli  w drukarniach wielkoformatowych i poligrafii. Folie samoprzylepne  dzielimy na kilka rodzajów i sposobów ich wykorzystywania. Pierwsza grupa to folia monomeryczna które występuje w dwóch rodzajach z klejem transparentnym i klejem o podwyższonym parametrze klejenia z klejem szarym. Folia popularna wykorzystywana do większości wydruków na płaskich powierzchniach takich jak szyba ,pleksi czy pcv oraz do produkcji naklejek reklamowych i do dekoracji .Głowna zaleta folii monomerycznej jest jej stosunkowo niska cena i dostępność różnych szerokości rolek. Trwałość foli monomerycznej producent kwalifikuje w przedziale 2-3 lata co jest dobrym wynikiem w stosunku cena a jakość..

Folia polimerowa – Samoprzylepna folia o wydłużonej trwałości

Folie polimerowe to drugi rodzaj foli i tu też występują rożne rodzaje klejów. Oprócz tych wymienionych wcześniej przy foli monomerycznej dodatkowo dochodzi klej kanalikowy. Jego zadaniem jest ułatwienie osobie klejącej aplikacje. Klej kanalikowy powoduje łatwość wyklejania folii na klejonej powierzchni. Warstwa klejąca ma porowata strukturę która umożliwia wydostaniu się powietrza z pod klejonej foli. Dzięki temu sama oklejanie jest szybkie i proste .Trwałość foli polimerowej zwanej folią średniookresową producent deklaruje 3-5lat przy dodatkowym zalaminowani wydruków laminatem polimerowy z filtrem UV. Zastosowanie folii polimerowej to wszystkie płaskie powierzchnie i elementy z niewielkim przetłoczeniem  gdzie wymagana jest podwyższona trwałość i żywotność. Często używana do oklejania samochodów na płaskich powierzchniach, tablicach reklamowych i przy oklejaniu witryn sklepowych reklamą.

Folia wylewana – Najpopularniejsza folia samochodowa do oklejania aut. 

Folie wylewane to trzecia grupa foli o najwyższych parametrach i trwałości 5-7 lat. Stosowana w reklamie głównie przy oklejaniu samochodów i innych środków komunikacji . Jak sama nazwa wskazuje wylewana folia jest plastyczna i doskonale nadaje się tam gdzie inne folie sobie z tym nie radzą .Idealna do aplikacji na auto na elementach przetłoczonych gdzie kształt i bryła auta jest mocno przetłoczona. Dodatkowo folia staje się plastyczna przy zastosowaniu ciepłego powietrza. Do tego celu wykorzystujemy specjalne urządzenie z elektronicznym miernikiem temperatury. Folie wylewane możemy również stosować na płaskich powierzchniach, oraz wszędzie tam gdzie oczekiwana jest długoletnia ekspozycja (5/7 lat). Zalecamy przy tym ostatnim zastosowaniu laminatu zabezpieczającego wydruk przed promieniowaniem UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi .Odpowiedni laminat ochronny z filtrem uv zabezpieczy wydruk na długie lata.

Folie owv dziurkowana folia na szyby. Idealna folia do oklejania witryn i szyb w samochodach.

Folia perforowane One Way Vision. Jest to rodzaj folii samoprzylepnej o dziurkowanej powierzchni i przejrzystości około 50 % a zarazem spełnienia wszystkie wymogi niezbędne do przekazania treści wizualnej reklamy. Głownie wykorzystywana folie OWV jest do klejenia na witryn sklepowych, witryny biurowe, szyb samochodowych, elementów dekoracji wnętrz itp.

Folia ploterowa dostępna w szerokiej palecie kolorów. Idealne do wycinania na ploterze tnącym.

Folie ploterowe to następna grupa foli kolorowych dostępne w całej palecie kolorystycznej. Z przeznaczeniem do wycinania różnego rodzajów wzorów, logotypów czy zwykłych napisów z foli na ploterach tnących . Często wykorzystana przy aplikacji i oklejaniu samochodów w połączeniu z innymi foliami wylewanymi czy perforowanej OWV. Stosowana w reklamie wizualnej  wyklejaniu witryn reklamowych i aranżacji . Zastosowanie foli ploterowej jest ogromne i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasz pomysł i zdolności manualne. Bardzo często folia ploterowa wycinana jest na ploterze i wyklejana na samochodach stosowana w reklamach samochodowych i tuningu aut.

Folia mrożona dekoracyjne folie na szyby.

Folie dekoracyjne okienne typu mrożone szkło do dekoracji okien. Często stosowana w gabinetach kosmetycznych, kawiarniach, restauracjach i hotelach. Oprócz walorów estetycznych folia szroniano zapewnia jeszcze prywatność. Po oklejeniu witryny nie widać co jest za oklejonym oknem, jednocześnie nie zaciemnię oklejonego pomieszczenia. Folia mrożone szkło, przeznaczona jest do druku i do wycinania na ploterze tnącym.
Sprzedawana na metry, cena folii szronionej uzależniona jest od wymiaru i rodzaju  wzoru wycinanego. Oferujemy naszym klientom usługę oklejanie witryn w Opolu i całym województwie opolskim. 

Oklejanie witryn –  Obszar  województwa Opolskiego gdzie oklejamy witryny.

 • Oklejanie witryn Brzeg
 • Oklejanie witryn Dobrodzień
 • Oklejanie witryn Grodków
 • Oklejanie witryn Kędzierzyn-Koźle
 • Oklejanie witryn Kluczbork
 • Oklejanie witryn Krapkowice
 • Oklejanie witryn Lewin Brzeski
 • Oklejanie witryn Namysłów
 • Oklejanie witryn Niemodlin
 • Oklejanie witryn Nysa
 • Oklejanie witryn Olesno
 • Oklejanie witryn Opole
 • Oklejanie witryn Prudnik
 • Oklejanie witryn Strzelce Opolskie
 • Oklejanie witryn Zawadzkie
 • Oklejanie witryn Zdzieszowice
 • Oklejanie witryn Głuchołazy
 • Oklejanie witryn Gogolin
 • Oklejanie witryn Ozimek

Folia reklamowa – Producent materiałów reklamowych Drukarnia Fotodruk.

Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnie wykonanej reklamy z użyciem folii reklamowych zapraszamy. Kontakt telefonicznego pod numerem 77 446 76 60 , lub w siedzibie drukarni Fotodruk  w Krapkowicach na ul. Opolskiej 79a ewentualnie mailowo.